قيمت سپتيك تانك قيمت سپتيك تانك

سپتيك تانك - سپتيك تانك پلي اتيلن

سپتيك تانك-سپتيك تانك پلي اتيلن-سپتيك تانك فاضلاب

سپتيك تانك ها يا “انباره هاي فاضلاب در زيرزمين”، محفظه هاي ضد آبي هستند كه معمولا از جنس بتن، فايبرگلاس، PVC و يا پلاستيك و به شكل ها مختلفي مانند استوانه اي، كروي و مستطيلي ساخته مي شوند. سپتيك تانك هاي مورد استفاده در ايران بيشتر از جنس پلي اتيلن بوده و مستطيل شكل مي باشند. به منظور تصفيه ي فاضلاب در اجتماعات كوچك مانند مناطق روستايي و در مناطقي كه اتصال به شبكه ي فاضلاب وجود ندارد، از سپتيك تانك استفاده مي شود.
فاضلاب وارد شده به سپتيك پس از طي كردن زمان ماندي بين ۸ تا ۲۴ ساعت (با توجه به حجم فاضلاب ورودي اين زمان تغيير مي كند.) در انتهاي مخزن ته نشين شده و به دليل ايجاد شرايط بي هوازي در ناحيه ي ته نشيني حدود %۴۰ BOD آن (به علت ته نشيني) حذف مي گردد. همچنين پس از ورود فاضلاب و گذشت زمان، يك لايه چربي بر روي سطح فاضلاب تشكيل مي شود.

لايه هاي لجن و پس مانده ها در كف سپتيك تانك باعث رشد و تكثير باكتريها شده و واكنش هاي بيولوژيكي كه در جريان رشد و تكثير اين باكتري ها اتفاق ميفتد مواد آلي الاينده را تجزيه مي كند و به اين ترتيب فاضلاب تصفيه مي گردد. لجن و تفاله هايي كه نمي توانند تجزيه شوند، در داخل تانك نگه داشته ميشوند تا زماني كه سپتيك تانك تخليه شود. در آخر فاضلاب تصفيه شده از طريق لوله خروجي از داخل سپتيك تانك خارج ميشود. نگهداري صحيح از سپتيك تانك پلي اتيلن بسيار حائز اهميت مي باشد زيرا اگر يك مخزن فاضلاب عملكرد خوبي نداشته باشد جايگزين كردن سپتيك تانك بسيار هزينه بر خواهد بود و از طرفي ديگر فاضلابي كه به درستي و به اندازه كافي تصفيه نشده است ممكن است به ابهاي زيرزميني برسد و انها را الوده كند. اگر به سپتيك تانك خود اهميت دهيد و از ان درست استفاده شود، مي تواند براي 25 تا 30 سال براي شما كار كند.
شركت ناب توليد كننده سپتيك تانك افقي و عمودي در ظرفيت هاي مختلف جهت پروژه هاي صنعتي و خانگي - سپتيك تانك ها در ابعاد 5-10-15-20-30-40-50 متر مكعب ميباشند.جنس سپتيك ساخته شده از جنس پلي اتيلن ميباشد.سپتيكهاي پلي اتيلن معمولا مطابق با نقشه كارفرما ساخته وطراحي مي شوند و مقدار ظرفيت سپتيكها براساس نوع مصرف ميباشد.

ويژگي سپتيك تانك پلي اتيلن:
مقاومت بسيار بالا در برابر خوردگي و شرايط محيطي نامناسب
آب بندي كامل سپتيك تانك پلي اتيلني و عدم انتشار هيچ گونه آلودگي به خارج از آن
جدار بسيار مقاوم در برابر فشارهاي وارده از سوي خاك اطراف سپتيك تانك پلي اتيلني
سرعت بالا در ساخت، نصب و راه اندازي سپتيك تانك
امكان دفن در زير زمين با هدف انتقال ثقلي فاضلاب به سپتيك تانك و جلوگيري از اشغال فضاهاي مفيد
سبكي وزن و سهولت حمل
سپتيك تانك پلي اتيلن دوجداره قابليت تحمل بار ترافيكي را دارا بوده و تا عمق 13.5 متر زيرزمين قابل دفن هستند.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/24 ساعت: 11 توسط:septic601 :

:: مطالب مشابه